Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Orges & Ockus Rockus Band - Jeta Në Orën 4 Të Mëngjesit!

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jeta Në Orën 4 Të Mëngjesit!".
3. Video është e këngës "Jeta Në Orën 4 Të Mëngjesit!", por nuk këndohet nga Orges & Ockus Rockus Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Orges & Ockus Rockus Band - Jeta Në Orën 4 Të Mëngjesit!  (Feat. Martin Eberle)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Export - Import"

Komente

Asnjë Koment

21/10/2013

2013-10-21T07:02:53+00:00

Jeta është një fjalë me 4 gërrma që të ha,
zgjohesh "cool" dhe ngrysesh i vdekur sa më s'ka,
një "sofër lodhjesh" gjithmonë e shtruar,
ku duhet ngrënë, pirë dhe dashuruar!

Mbushma gotën që të pijë, të dehem,
se gota e njeh jetën më mirë se mua,
më pas dua të zihem me gërrmat e tua,
çdo njërës prej tyre një kitarrë në kokë ti thyej!

Ref.
Por duhet jetuar, jetuar, e ku di unë se çfarë,
se zgjidhje tjetër jo më s'ka!
Kështu mendohet gjithmonë ditën tjetër kur je esëll,
realiteti dritat ndez, nuk ka më bukur se dita "NESËR!"

Ndaj jeto, jeto, e ku di unë se çfarë,
se zgjidhje tjetër jo më s'ka!
Realiteti dritat ndez,
nuk ka më bukur se dita "NESËR!"

Harrakatur në damarët e gjakut që ti pin‘,
rraskapitur deri n'lindjen e një dite "prap‘!"
Nuk të them dot: JO! - se prap(ë) ia vlen, kët' gjë e di,
nuk të them dot: JO! -, pra, do t'jemi bashkë!


Më Shumë Këngë Nga Orges Toce:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet