Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Orges & Ockus Rockus Band - Magjistrica

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Magjistrica".
3. Video është e këngës "Magjistrica", por nuk këndohet nga Orges & Ockus Rockus Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Orges & Ockus Rockus Band - Magjistrica  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Export - Import"

Komente

Asnjë Koment

21/10/2013

2013-10-21T07:02:53+00:00

Magjistrica,
ajo është magjistrica
që t'huton me llafe,
e të shastis me cica,
të lexon tek dora
të ardhmen e jetës,
të besosh në ëndrra,
të zbulosh të fshehtën!

Të fut në magjinë e një topi qelqi,
të qan dhe hallin, të bën dhe qejfin,
të shkund mirë e mirë pastaj dhe nga xhepat,
ti (e) bën vetë shfaqen, e vetë paguan biletat!

Ref.
Magjistrica!
Magjistrica!
Magjistrica!
Pa-para-ro-rej!
MAGJI, GURI (i) ZI!

Magjistrica,
ajo është magjistrica,
me filxhan kafeje
dhe fustan me xixa!
Sytë ia nguli fatit tim të marrë
e unë u shastisa,
e mbeta pa fjalë!

Ke një rrugë të largët - tha,
plot me aventura,
dy gjarpërinj te kthesa
një mirësi tek ura,
për tre ditë lajmi
do t'ndryshojë dhe jetën
në e do që sot,
NXIRRE PRAPË KULETËN!

Ref.
...tha Magjistrica
Nxirre prap' kuletën!
...tha Magjistrica
Nxirre prap' kuletën!
...tha Magjistrica
Magjistrica!
Magjistrica!


Më Shumë Këngë Nga Orges Toce:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet