Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orges & The Ockus-Rockus Band - Don Tirona Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kryetarë bashkie, 
që ikin edhe vijnë
nji nga nji, e dy nga dy, 
hajd‘ se k‘saj rradhe s‘ka si ky!... Përsmari!

Str. 2

Ngrijnë qytet në beton,
se pemët s‘ka ç‘i don!
Fantazia perverse,
ka gjetur ku të flejë!

Ref:

Do Tirona, do Tirona
do Tirona pak beton!
Bukuritë po na ofrohen,
që problemet t‘i harrojmë!
S‘do Tirona, s‘do Tirona,
s‘do Tirona „DON TIRON“!
E njerëzit zhgënjehen nga dita n‘dit‘
ndaj mos rri dhe hapi sytë!

Str. 3

Hapi - hapi - hapi sytë,
ngrije qafën lart‘ e mos u mbyt!
Dhe më pas do t‘festojmë,
lene mos e pyt!
Lene mos e pyt


Ky tekst u dërgua nga Naten diteOrges Toçe
Publikimi: 17/07/2020


Orges & The Ockus-Rockus Band - Don Tirona
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Don Tirona".
3. Video është e këngës "Don Tirona", por nuk këndohet nga Orges & The Ockus-Rockus Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Orges Toçe:


Komente 0