Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orges & The Ockus-Rockus Band - Fiesta Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Str. 1  

Na ishte njëherë një popull
që në errësirr‘n e tij në gjum‘ kish rën‘
Nga ky gjumi letargjik ai zgjohet
dalëngadalë nga perëndimi ai shikon!

Bridge

Por Zgjimi ësht‘ tepër i vështirë
duhen kohë që sytë të hapen mirë
por sytë janë nën syze t‘errta në agim
dhe s‘mbetet gjë tjetër Party dhe dëfrim! HEY!

REF: 

FIESTA - FIESTA EVERYBODY FIESTA,
FIESTA ME MEZE DHE RAKI!
HAJDE, HOPA RIPI-DIBI-DOPA,
SE NESËR DO T‘LIND NJË DITË E MIRË! 2X

Str. 3 

Dhe syt‘ dhëmbin, dhëmbin, 
ato dhëmbin, dhëmbin
se nuk janë mësuar 
me kët‘ zgjim!


Ky tekst u dërgua nga Naten diteOrges Toçe
Publikimi: 01/12/2020


Orges & The Ockus-Rockus Band - Fiesta
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fiesta".
3. Video është e këngës "Fiesta", por nuk këndohet nga Orges & The Ockus-Rockus Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Orges Toçe:


Komente 0