Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orges & The Ockus-Rockus Band - Vagabond Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Str. 1

Jam vagabond në rrugën që kam zgjedhur
dishezë malore ësht‘ kjo rrugë e pierdhur!

Str. 2

Një rrugë plot gropa që po re dhe ngec,
por prapë se prapë më duhet që të ec!

Ref:

Ec - ec, ec - ec se nuk ke për të ngec,
me vrap, me vrap, me shpejtësi skëterrë,
dhe s‘ndalem, dhe s‘ndalem,
sa do e vështirë të jetë!

Str. 3

Jam vagabond në rrugën që kam zgjedhur,
dishezë malore ësht‘ kjo rrugë e pierdhur!
Orges Toçe
Publikimi: 16/01/2020


Orges & The Ockus-Rockus Band - Vagabond
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vagabond".
3. Video është e këngës "Vagabond", por nuk këndohet nga Orges & The Ockus-Rockus Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Orges Toçe:


Komente 0