Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orges & The Ockus-Rockus Band - Vapë Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Str. 1  

Është verë,
e tem‘praturat zjejnë,
bën VAPË,
keq, e mos më keq!

Str. 2 

Qytet,
nga asfalti zjen
njerëzit janë strukur,
nën hije, nën pemë!

Ref:  

Bën vapë, bën vapë,
sa dhe qielli djersitet!
Bën vapë, bën vapë,
dhe shi nuk do t‘ketë për një kohë të gjatë,
dhe vjeshta kur do të trokasë, 
do t‘shihemi prapë!

Str. 3  

Është vapë,
jasht‘zakonisht shumë vapë,
po shkoj,
të humbas,
larg!

Str. 4  

Është vapë,
jasht‘zakonisht shumë vapë,
po shkoj,
të humbas,
larg!
po shkoj,
mbase shihemi,
prapë!
... dhe vjeshta kur do të trokasë, /// do t‘shihemi..., prapë!


Ky tekst u dërgua nga Naten dite


Nuk kemi video për këtë këngë.


Orges Toçe
Publikimi: 01/12/2020


Orges & The Ockus-Rockus Band - Vapë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vapë".
3. Video është e këngës "Vapë", por nuk këndohet nga Orges & The Ockus-Rockus Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Orges Toçe:


Komente 0