Më mbaj mend (për 1 muaj)

Titaniku

pas nje feste mondane
neper te mrekullueshmet shkalle
as ne mend nuk u shkonte
se cfare kishte ndodhur valle?

dhe njerzit kur u zgjuan
sa shume u trishtuan
para disa castesh ata vec
qeshen e gezuan

njerzit e hutuar kerkonin nje shpetim
ishte nje tragjedi ne kete perjetim
ishte gjithe ajo erresire
ne mes te oqeanit iken shume njerz te mire

nje cift shume i ri
te dashuruar qe ne vegjeli
mbeten te vdekur nga ky aksident
e historia e tyre gjithmone trupin na e rrenqeth

- poezi nga Ornela Brija


- Poezia u dërgua nga Ornela Brija -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet