Më mbaj mend (për 1 muaj)

Paro & Arba - Iso Labe Dhe Çiftelia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Arba...
Ne festival n'Tetoven time
Laberesha perparime
Teta Paro e therrasim
Sa deshir ne keng t'i ngjasim

Paro...
Eshte Arba Arberia
Me kengt e viseve te mija
Nuk na lidh vetem miqesia
Iso labe dhe çiftelia

Ref...x2
Arba...
Ne ja themi qe te dyja
Paro...
Jemi si nena e bija
Arba...
Bashke ne kenge n'ato skena
Paro...
Tetova dhe Tepelena

Arba...
Iso labe gur e zemres
Nga kalaja e Tepelenes
Je e paster si kristali
Qesh Pollogu e rritet Sharri

Paro...
Kjo kendon un i sovaj
Si bilbili zeri saj
Ta degjoj Pollogu i lasht
Kur ja marrim kenges bashk

Ref...x2
Arba...
Ne ja themi qe te dyja
Paro...
Jemi si nena e bija
Arba...
Bashke ne kenge n'ato skena
Paro...
Tetova dhe Tepelena

...

Ref...x2
Arba...
Ne ja themi qe te dyja
Paro...
Jemi si nena e bija
Arba...
Bashke ne kenge n'ato skena
Paro...
Tetova dhe Tepelena


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiberParo
Publikimi: 08/01/2009


Paro & Arba - Iso Labe Dhe Çiftelia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Iso Labe Dhe Çiftelia".
3. Video është e këngës "Iso Labe Dhe Çiftelia", por nuk këndohet nga Paro & Arba.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Paro:


Komente 0