Më mbaj mend (për 1 muaj)

Paro & Goliku - Kurvelesh Zemera Ime Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kurvelesh o mal mbi male
vapor i steresë mbi halle
heronja përmbi stërralle
burojnë në këngë e në valle

Kurvelesh zëmëra ime
përvëluar bërë thërrime

Këtu që para hënës
guri i babës dhe i nënës
dhe loton dhe ja merr këngës
këtu besa i ngjan rrënjës

Kurvelesh zëmëra ime
përvëluar bërë thërrime

Këtu çdo ditë është një datë
këtu çdo gjurmë është një shpatë
këtu shkëmbonjat me borë
kanë përmbysur perandorë

Kurvelesh zëmëra ime
përvëluar bërë thërrime

Këtu besa dhe betimi
trimëria dhe guximi
këtu i pari çlirimi
ku pi foshnja qumësht gjiri

Kurvelesh zëmëra ime
përvëluar bërë thërrime

Këtu majat s’quhen maja
përmbi ta janë bijtë e saja
këtu hordhitë e mëdhaja
hyjnë bejka dalin llaja…

Kurvelesh zëmëra ime
përvëluar bërë thërrime
Paro
Publikimi: 17/10/2008


Paro & Goliku - Kurvelesh Zemera Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kurvelesh Zemera Ime".
3. Video është e këngës "Kurvelesh Zemera Ime", por nuk këndohet nga Paro & Goliku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Paro:


Komente 0