Më mbaj mend (për 1 muaj)

Perfecti - Mos U Gut Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


SHUM HARROVA E KURR SUN U DISPONOVA
DIQKA KUR UN MENNOVA KREJVE ZEMREN JAV SHPOVA
ATHU OJ ZEMER QKA DU TASH ME KUJTU
PO DU KREJT ME I HARRU E JETEN QET ME JETU
TASH A THU PER MU TI QKA DON ME AFRU
SE SHUM JE TUM KUJTU EN MU JE DASHURU
MOS HIN FELL OJ ZEMER MOS U LODH KAQ SHUM
MERE VETEN MET MIR SE UNE T'QES N'GJUM
MOS U GUT KADAL JEPI VETES VULLNET
SE UNE JOM SHUM I DASHNUN ZEMER N'KIT JET
NUK E DIN TI SE QKA KOM UNE N'KET ZEMER
TI MU UM NJE VEQ SIKUR NI LLOJ PER ME BO 1 FEMER
JOM PAK I LAZDRUM AMO SHUM MENOJ
NUK JOM NONSTOP I NJEJT GJITHMON UN DALLOJ
GJITHMON VI ME NI STIL QE KREJT I QOJ PESH
GJITHMON JOM I GATSHEM I PARA ME KESH

REFRENI
MUJ MET KUPTU ME ZEMER PO NUK MUJ MU KTHY
SE SE DI QA UM AFRON JETA KUR VUJ PER TY
ZEMER MOS U NGUT POT THOM PER HER TE FUNDIT
KUPTO NIHERE MIR SE DASHNIJA OSHT PIKA E GJUMIT

HEJ ZEMER KADAL MOS U NGUT TI KAQ SHUM
SE QE NA PO VINA E JA RRASUM KREJT GJUM
KADAL KADAL TI HAJDE E MOS U QU PESH
SE PO VJEN NJONI KADAL DALE TU KESH
MOS U BON SI E EGER PO JEPI VETIT VULLNET
SE SANTE TI ME MU KI ME KAN TU NEJT
SE MOTI JOM KAT DU E MOTI JOM KAT PERCILLI
QIKO MOS U MENO SE MO DIJE QE STA SILLI
KU KU QA BANA KU KU QA NITA
QITA PREJ TEJE ZEMER KURR NUK E PRITA
KOM MENU MA SHUM KOM MENU QE UM DON
TI KOKE SHUM E LAZDRUME AMO N'VETI UM KUJTON
2'QIN HER KI MEM LUT PO HIQ SKOM MU GUT
KOM ME PRIT LAJMIN TON QE VJEN DITA MEM LUT
TASH EDHE NI HER PER HER TE FUNDIT DIJE SE POT KUJTOJ
KSHILLAT QE MI DHE TI UNE KURR SI HARROJ

REFRENI
MUJ MET KUPTU ME ZEMER PO NUK MUJ MU KTHY
SE SE DI QA UM AFRON JETA KUR VUJ PER TY
ZEMER MOS U NGUT POT THOM PER HER TE FUNDIT
KUPTO NIHERE MIR SE DASHNIJA OSHT PIKA E GJUMIT


Ky tekst u dërgua nga Perfecti


Nuk kemi video për këtë këngë.


Perfekti
Publikimi: 28/12/2012


Perfecti - Mos U Gut
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos U Gut".
3. Video është e këngës "Mos U Gut", por nuk këndohet nga Perfecti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Perfekti:


Komente 0