Më mbaj mend (për 1 muaj)

Petro Xhori
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  53
Këndon kryesisht: pop

Petro Xhori është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Në vitin 2012, Petro Xhori merr pjesë në X Factor Albania 2.

Në Maj 2012, Petro Xhori merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Asgje Nuk Eshte Si Dje", në bashkëpunim me Brikena Asa.

Në Maj 2013, Petro Xhori merr pjesë në Celësi Muzikor 7 me këngën "Përse".

Në Nëntor 2013, Petro merr pjesë në Kënga Magjike 2013 me këngën "1001 Netë".

Më datë 10 Janar 2014, Petro Xhori publikon videoklipin "Genjeshter E Bukur", në bashkëpunim me Ergys Shahu. Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Ergys Shahu, Petro Xhori.

Në Maj 2014, Petro Xhori merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Bone Nxeht".

Më datë 22 Tetor 2014, Sabiani publikojnë videoklipin "Hit Hit", në bashkëpunim me Marsel, Petro Xhori & Kallashi.

Më datë 10 Prill 2015, Irkenc Hyka publikon videoklipin "Paranormal Love", në bashkëpunim me Petro Xhori. Muzika e këngës u punua nga vetë Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro.

Më datë 23 Mars 2016, Dj Jojo & Petro publikojnë videoklipin "Pije".

Më datë 1 Korrik 2016, Sabiani publikojnë videoklipin "Dridhe", në bashkëpunim me Marseli & Petro.

Më datë 8 Prill 2018, Petro Xhori publikon videoklipin "Prej Teje". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga 2 Step, Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Dj Jojo. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 9 Qershor 2018, Petro Xhori publikon videoklipin "1 Gote Dashni", në bashkëpunim me Olsi Bylyku. Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori, Olsi Bylyku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Dj Jojo.

Më datë 30 Tetor 2018, Petro Xhori publikon videoklipin "Kush". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi, Irkenc Hyka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Dj Jojo.

Më datë 15 Prill 2019, Petro Xhori publikon videoklipin "Per Ty". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, ndërsa teksti u shkrua nga Petro Xhori.

Më datë 5 Shkurt 2020, Petro Xhori publikon videoklipin "1000 Her". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Petro Xhori.

Më datë 15 Dhjetor 2020, Petro Xhori publikon videoklipin "Camila". Muzika e këngës u punua nga Petro Xhori & Anxhelo Koci, teksti u shkrua nga Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Xhulio Milloshi.

Më datë 13 Tetor 2021, Petro Xhori publikon videoklipin "Luva", në bashkëpunim me Shiny.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

4

Pjesëmarrës në

X Factor Albania

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 4