Petro Xhori
Petro Xhori
Petro Xhori
  • Vendlindja:
  • Tiranë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Petro Xhori është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Në vitin 2012, Petro Xhori merr pjesë në X Factor Albania 2.

Në Maj 2012, Petro Xhori merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Asgje Nuk Eshte Si Dje", në bashkëpunim me Brikena Asa.

Në Maj 2013, Petro Xhori merr pjesë në Celësi Muzikor 7 me këngën "Përse".

Në Nëntor 2013, Petro merr pjesë në Kënga Magjike 2013 me këngën "1001 Netë".

Më datë 10 Janar 2014, Petro Xhori publikon videoklipin "Genjeshter E Bukur", në bashkëpunim me Ergys Shahu. Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Ergys Shahu, Petro Xhori.

Në Maj 2014, Petro Xhori merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Bone Nxeht".

Më datë 22 Tetor 2014, Sabiani publikojnë videoklipin "Hit Hit", në bashkëpunim me Marsel, Petro Xhori & Kallashi.

Më datë 10 Prill 2015, Irkenc Hyka publikon videoklipin "Paranormal Love", në bashkëpunim me Petro Xhori. Muzika e këngës u punua nga vetë Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro.

Më datë 23 Mars 2016, Dj Jojo & Petro publikojnë videoklipin "Pije".

Më datë 1 Korrik 2016, Sabiani publikojnë videoklipin "Dridhe", në bashkëpunim me Marseli & Petro.

Më datë 8 Prill 2018, Petro Xhori publikon videoklipin "Prej Teje". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga 2 Step, Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Dj Jojo. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 9 Qershor 2018, Petro Xhori publikon videoklipin "1 Gote Dashni", në bashkëpunim me Olsi Bylyku. Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori, Olsi Bylyku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Dj Jojo.

Më datë 30 Tetor 2018, Petro Xhori publikon videoklipin "Kush". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi, Irkenc Hyka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Dj Jojo.

Më datë 15 Prill 2019, Petro Xhori publikon videoklipin "Per Ty". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, ndërsa teksti u shkrua nga Petro Xhori.

Më datë 5 Shkurt 2020, Petro Xhori publikon videoklipin "1000 Her". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Petro Xhori.

Më datë 15 Dhjetor 2020, Petro Xhori publikon videoklipin "Camila". Muzika e këngës u punua nga Petro Xhori & Anxhelo Koci, teksti u shkrua nga Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Xhulio Milloshi.

Më datë 13 Tetor 2021, Petro Xhori publikon videoklipin "Luva", në bashkëpunim me Shiny.

Më datë 10 Dhjetor 2021, Petro Xhori publikon videoklipin "Gezuar Ditelindjen", në bashkëpunim me Mevlin. Teksti i këngës u shkrua nga Petro Xhori, ndërsa orkestrimi u punua nga Alsked Rrenja. Produksioni audio u realizua nga Alsked Rrenja.

Më datë 14 Prill 2022, Sabiani publikon videoklipin "Kush Ishe Ti", në bashkëpunim me Petro Xhorin. Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Petro Xhori & Anxhelo Koci kanë realizuar bashkë muzikën, ndërsa për tekstin e kësaj kënge janë kujdesur Sabiani & Anxhelo Koci.

Më datë 28 Korrik 2022, Petro Xhori publikon videoklipin "Dul Lulija (Remake)".

Më datë 3 Nëntor 2022, Niko publikon videoklipin "Ishi Jem", në bashkëpunim me Petro Xhorin. Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Niko Dervishi & Petro Xhori. Produksioni audio u realizua nga Petro Xhori.

Më datë 7 Korrik 2023, Poni, Petro Xhori & Gold AG publikojnë videoklipin "Bylbyl". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Petro Xhori & Alsked Rrenja kanë realizuar bashkë muzikën, Petro Xhori, Gold AG & Rioo kanë punuar bashkë tekstin e kësaj kënge, ndërsa për arranzhimin u kujdes Alsked Rrenja.

Më datë 4 Tetor 2023, Petro Xhori publikon videoklipin "Trëndafil", në bashkëpunim me Sidorela Rolin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Petro Xhori, teksa për arranzhimin u kujdes Xhulio Milloshi. Videoklipi u prodhua nga kompania MagicPro.

Më datë 6 Dhjetor 2023, Petro Xhori publikon videoklipin "Baba", në bashkëpunim me Ergys Shahun. Muzika e këngës vjen si bashkëpunim nga Petro Xhori & Anxhelo Koci, tekstin e shkroi vetë Petro Xhori, teksa për arranzhimin u kujdes Xhumill (Xhulio Milloshi). Videoklipi u prodhua nga kompania MagicPro.

Më datë 21 Shkurt 2024, Petro Xhori publikon videoklipin "Më Prit Ti". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Petro Xhori, teksa për arranzhimin u kujdes Xhumill (Xhulio Milloshi).

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 4