Më mbaj mend (për 1 muaj)


Petro Xhori - Përse
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Përse".
3. Video është e këngës "Përse", por nuk këndohet nga Petro Xhori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Petro Xhori - Përse Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Pjesëmarrëse në

Celësi Muzikor 7

Komente

Asnjë Koment

15/05/2013

2013-05-14T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Përse" kënduar nga Petro Xhori.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Shkurte Fejza. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

I
Pse s'vjen o ditë e mirë
Vallë pse nuk vjen
Gjer kur në errësirë
Pse kshtu na len

Atë anë e ke ndritur
e ne pse na rron
ana jonë gjithmonë e fikur
për ty jeton

Ref.
Ne jemi faqebardhë
Andaj shpejto pak
o ditë e bardhë
e jakë, jakë
Pse të pres jo nuk vdes

II
Shpresa jonë nuk është e thyer
është e ndezur zjarr
thërras me këngë o ditë e bardhë
të vish sa ma parë

fryj moj erë, erë pranvere
e na sill gëzim
rreze dielli po shkëlqejnë
në atdheun tim

Ref.
Ne jemi faqebardhë
Andaj shpejto pak
o ditë e bardhë
e jakë, jakë
Pse të pres jo nuk vdes

Outro
Dritë e jetës, dritë e motit
dhe e së vërtetës
Dritë e jetës, dritë e motit
dhe e Kastriotit

Ndritëna
e na ngroh
e mos na harroMë Shumë Këngë Nga Petro Xhori:


Komente mbi këtë këngë