Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pizha - Okay  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

17/08/2009

2009-08-17T09:11:18+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Okay" kënduar nga Pizha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Pizha i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Xheloo - Okay

Refreni:

Jam okay
Ne kto ane gjenden way
Nata eshte e gjate kshuqe kalo ketej
Ej, fluturojne como Key
Duan t'hapin rruge
Sduan territor andej

Pjesa 1:
Prap ne beat, paketime te hip hop-it
Jam ne penallti po pres qe ti gjuaj topit
Jam futur shume i vogel duke lene piken e lotit
Per hapat e mija dhe per lutjen drejt zotit
Ne fillim e bej per veten dhe per shoqerine
Dola pak rryma e vendit ku kisha shpin
Por kush e imagjinonte se do kisha kte lirin
Te beja muziken time duke patur nje dallim
Shume shoke bera krenar te tjere dola i vrare
Se me donin posht nga vetja tyre edhe me kane share
Po kam bere sikur skam pare dhe me fryme i kam lare
Ju dua qe te gjitheve pa ju nuk do isha mbare
Por akoma ne rrugice me shume pengesa
Me shume gjarprinje qe po dalin neper kthesa
Po prap e ndeza per ta e ndeza
Qe tju bej mire si Nene Tereza

Refreni:

Jam okay
Ne kto ane gjenden way
Nata eshte e gjate kshuqe kalo ketej
Ej, fluturojne como Key
Duan t'hapin rruge
Sduan territor andej

Pjesa2:

Jam teper i vertet dhe rrugen time po krijoj
Te dali kush te doje dhe te thoj nuk po punoj
Ne drogen e rrepit cdo dite po lundroj
Nese nuk me ke pare dije qe ne mic vazhdoj
Kam ngelur vertet mbrapa ne kuptim te barit
Nga nacut i rrethuar ulur prane trotuarit
Barin kam hiphopin dhe me te do i vete varrit
Duke dhene ide per menyren e t'pandarit
Prap marr respekt nga cuna qe me duan
Muziken dhe idete paqe dashuri derguan
Nga cdo cep i shqiperise zerin tim e degjuan
A thua ka me bukur per pjesen qe komentuan
Me thane ti jepja tekste dhe cfare perjetoja
Te gjitha ja dergova kshuqe mthan ta vazhdoja
Kte rrymen fuckin hot qe gjithmone e mendoja
Tani n'realitet mendimet nxjerr nga goja

Refreni:

Jam okay
Ne kto ane gjenden way
Nata eshte e gjate kshuqe kalo ketej
Ej, fluturojne como Key
Duan t'hapin rruge
Sduan territor andej

Kudai - Okay

Okay,
Aqui no te queda nada más que hacer
Lo se,
Ya no quieres perder tu tiempo
Escóndete en el silencio
Porque aquí no podrás volver.
Okay,
Y con el viento lo que intentes hacer
Muy bien
Solo quédate en el infierno
No me llames no me busques
Que esta vez no voy a caer....

CORO:
Si no estas
Puedo ver la libertad
Si no estas,
Ya no habrá por quien llorar
Si no estas,
Al fin puedo respirar
Yo sin ti estoy bien......

Muy bien
Si ahora tienes el mundo entero a tus pies
Okay,
Yo no te creo ni lo que rezas
Solo vete y no regreses
Que no habrá lugar para ti, en mi...

CORO:::
Më Shumë Këngë Nga Pizha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet