Premton Kryeziu Poezi
Premton Kryeziu

E Ka Po Si

Vizitova ca lule e ca pata,
Vizita të tjera mbresë ç'pata.
Mbresë dhe shpresë për të gjitha të bukura,
Më lulëzoi syri mbi tyre dhe flutura.

Po kur flutura si përrallore,
Lulet i adhuron,
Kush dhe çfarë jam unë,
Mendjen e tyre të e nënçmon!

- Poezi nga Premton Kryeziu{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0