A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Pro Band & Arbrije Hadergjonaj - Oj Lulie


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

23/05/2014

2014-05-23T20:23:15

See Also

Alberie Hadergjonaj

Song from the album:

"Me Mysafirët"It's a long time that we try finding the lyrics to "Oj Lulie" sung by Pro Band & Arbrije Hadergjonaj.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Pro Band & Arbrije Hadergjonaj attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Motrat Mustafa - Oj Lulie

Oj lulie ti cum
nja dy fjal e
bahu gati
jena nis me te marr e

merri n'gryk
motra e vllazni e
se prej sodit
aty je vec bij e

oj lulie
ma e bardhe se pllumi
lumja nana per djal ce te nxuni
t'ka kerkue nana ce mot mot e
n'oborr tonin nuse me t'pa sot e

t'ka kerkue nana ce mot mot e
n'oborr tonin nuse me t'pa sot e

REF
mashallah mashallah
merre vallen luj
lumja nana jote
cka ka cit n'der te huj

mashallah mashallah
ja din rendin valles
kem marre anen lule
nuseve te mahalles

II
merre dhendrrin lule
krah per krah
ta hek nana mallin ce e ka
me ju pa tuj kesh e tuj gzu
dite ma te mira thot nana nuk du

me ju pa tuj kesh e tuj gzu
dite ma te mira thot nana nuk du

REF
mashallah mashallah
merre vallen luj
lumja nana jote
cka ka cit n'der te huj

mashallah mashallah
ja din rendin valles
kem marre anen lule
nuseve te mahalles

Aziz Murati - Oj Lulie

Oj lulije e hanem e hanem
Oooooooooh
Kujna ja le nanen?
Oooooooooh
Kujna ja le nanen?
Nanen e harrova, harrova
Oooooooooh
Ma t'mirrin e morra
Oooooooooh
Ma t'mirrin e morra

Oj lulije e hanem e hanem
Oooooooooh
Kujna ja le babin?
Oooooooooh
Kujna ja le babin?
Babin e harrova, harrova
Oooooooooh
Ma t'mirrin e morra
Oooooooooh
Ma t'mirrin e morra

Violeta Kukaj Retkoceri - Oj Lulie

Oj lulie oj lulie pellum i bardh
A t'tha nana udha e mbar vaj vaj vaj vaj

A t'tha nana udha e mbar vaj vaj vaj vaj

Udha e mbar nana udha e mbar nana m'ka than
Lot per faqe ja kam lan vaj vaj vaj vaj

Lot per faqe ja kam lan vaj vaj vaj vaj

Oj lulie oj lulie pellum i verdh
Deri ku nana t'ka percjell vaj vaj vaj vaj

Deri ku nana t'ka percjell vaj vaj vaj vaj

M'ka percjell te m'ka percjell te pragu i shpis
Tuj fshi lotet me qosh te shamis vaj vaj vaj vaj

Tuj fshi lotet me qosh te shamis vaj vaj vaj vaj

Kem me t'knu lulie moj perdit e ma shum x2

Kur ti vendoj unazat o gishtat si llokum x2

Kem me t'knu lulie moj perdit e nga pak x2

Kur ta vendojm gjerdanin o qafen si zambak x2

...

Kem me t'knu lulie moj kapak e perdit x2

Kur ta vendojm sahatin o doren si simit x2
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019