A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Personazhe Të Njohur

Driteroi

Driteroi i ndritur
Qe ish nje gjeni
Nuk punoi per vete
Por per Shqiperin

Poemthi i tij
Qe eshte nje libret
Eshte nje kryeveper
Shqip kendon e flet

Cdo shqiptar qe do
Kudo qe te jete
Duhet ta shfletoje
Te gjeje veten e vet

Poemthi i Driteroit
Per nenen shqiperi
Per ne eshte nje nobel
Orient ne qiellin gri

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019