A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Personazhe Të Njohur

Poet I Njohur

Po te isha poet i njohur
Do te isha si Driteroi
Si Mojkomo, Fatos Arapi
Tolstoi e Viktor Hygoi

Kur isha djalosh i ri
Likua ne shkolle s'me dergoi
Me dha kazmen e lopaten
Vij mulliri te ndertoi

Me dha krraben edhe gunen
Blektori te mbareshtroi
Qumesht te coja ne baxho
Per shkolle kurre nuk mendoi

Azotiku me hapi rruge
U bera kimist me pervoje
Prodhova nitrat amoni
Hidrogjen per mburoje

Azotiku iku me la
Jeta me vrau me copetoi
Qe te le dicka te vyer
Skalit vargje i rimoi

Po te isha poet i njohur
Do te lindja mbi bregdhim
Do te delja mbi Tomorr
Do te ndricoja gjithesine

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019