A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Per Nje Pike Uji

Fshati im i ndritur
Buron margaritar
Mbushte uj ne cezma
Me mushka e gomar

Sistemi socialist
E anashkaloi
Per nje pike uji e thau
E dogji e perveloi

Fshatit tim te ndritur
Etja kurr su shua
Kur cezmat shteruan
Me yjet gdhihej ne krua

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019