A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fëmijët

Miqesia

Macja edhe miu
Luajn e lodrojne
Hipin mbi dollap
Pjatat i rrezojne

Kuzhinierja plak
Krismen kur degjoi
Hyri ne kuzhine
Po c'te shikoi

Miu hyri ne vrime
Maci anashkaloi
Hipi lart mbi men
Syte i piceroi

Maci edhe miu
I hodhen merite
Hane ne nje pjate
Permbysin kusite

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019