A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Fiks Fare

Fiksi eshte Fiks Fare
Komedi pa leke pa pare
Dy artist dy aktor
Hedhin presin dore me dore

Devi, Dori nate per nate
Tallen, lozin bejn gallat
Me zyrtar, administrator
Qe na Shkodra gjere ne Vlore

Fiksi drejt per drejt qellon
Pushtetar per korrupsion
Maskarenjt me pushtet
Me sarkazma i godet

Devi, Dori ne Fiks Fare
Na mbajne gjalle na kjo dritare
Nate per nate na informojne
Per kto halle qe s'mbarojne

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019