A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Sistemi

Ky sistem ky rrumpall
Partit i ka vene ne hall
Po bejn sot e 30 vjet
Qe luftojn per pushtet

Ky sistem ky mavri
E shtroi lem me parti
Qe te gjitha duan mandat
Korrin shi bejne gallat

Me pankarta me sllogan
Genjeshtrat me buk i han
Me premtime me mashtrime
I bejne punet lesh e qime

Lum si na e lum si ne
Partit tona de mor de
Rrofshin qofshin partit tona
Qe nga Vjosa te Valbona

Ky sistem anadollak
E mbushi me partiak
Me parti e me lider
Cdo dit shajne shokun Enver

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019