A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fëmijët

Lodrat

Femijet kur luajne
Sterviten argetohen
Cdo dite hedhin shtat
Nga memoria zhvillohen

Kur shkojne ne shkolle
Librave u shtrohen
Marin kultur e dije
Behen qytetar, edukohen

Prindi e pushteti
Duhen ndergjegjesuar
Femijet jane si lulet
U duhet perkushtuar

Lodrat e lodrinat
Kurre nuk kane munguar
Vetem pa perkujdesjen
E kemi te trasheguar

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019