A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fëmijët

Lindita

Kur shkoi ne klase te pare
Vogelushja Lindit
U lah e u kreh
U be yll e drit

Librat e fletoret
Ne cant i rregulloi
Bashk me shok e shoqe
Shkolles ia filloi

Mesuesja e mori
Ne bank te pare e coi
I hoqi emocionet
Abetaren shfletoi

Lindita ne shkolle
Shkonte per cdo dite
Mesonte ABC-t
Formonte fjalit

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019