A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fëmijët

Kur Çelin Bajamet

Kur çelin bajamet
Dhe lulet e tjera
Lajmeron femijet
Se erdhi pranvera

Femijet te gezuar
Dalin ne lendine
Mbledhin manushaqe
Tufa trendeline

Kur celin bajamet
Keshtu ka qene perhera
Dalin dhe femijet
Bregut na riviera

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019