Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Fëmijët


Kur Çelin Bajamet

Kur çelin bajamet
Dhe lulet e tjera
Lajmeron femijet
Se erdhi pranvera

Femijet te gezuar
Dalin ne lendine
Mbledhin manushaqe
Tufa trendeline

Kur celin bajamet
Keshtu ka qene perhera
Dalin dhe femijet
Bregut na riviera

- Poezi nga Qani Seferaj


- U dërgua nga Qani Seferaj -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente mbi këtë krijim