A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Personazhe Të Njohur

Ylli Polar

Kenga e Albanit
Eshte e hijshme te shijon
Eshte nektar nga jeta
Ne kte babilon

Me zerin e tij
Te ben ere, tjeterson
Te soditesh yjet
Galaktin tone

Te zbret neper perla
Te con ne drilon
Te hedh kaltersive
Bregut detit Jon

Ne kte mori kengesh
Ne kte mbiprodhim
Albani esht ylli
Qe cel ne agim

Te dy me Mirjanin
Nje super duet
Bashke ne kenge magjike
Bashke edhe ne jete

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019