A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Hardhi E Rrushit

Fryti ere e malit
Te gjithe nje behar
Vapa shkoi me gusht
Erdhi vjesht e par

Moj hardhi e rrushit
Leshove lastar
Rrushi i zi u poq
I embel nektar

Do vi te te kepus
Te coj ne kandar
Me shporta artistike
Te coj ne pazar

Do te mblidhen zonjat
Gushen plot me are
Do haen do grien
Kush te te mar

Do vin beqareshat
Shportat ti rrembejne
Me euro, dollar
Rrushin do ta blejne

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019