A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Natyra Shqiptare

Buron lart nga mali
Uji i kulluar
Vajzat turtullesha
Shkojne per tu freskuar

Lajne syckat e zeza
Ftojne kembe e duar
Jane lodhur keputur
Vijne per te pushuar

Vijne vajzat e botes
Me canta ngarkuar
Majave alpine
Per ti eksploruar

Djemte tane beqar
Jane te edukuar
Jane udherrefyesa
I kane shoqeruar

Cadrat portative
I kane perqendruar
Bukurite perrallore
Kane per ti shijuar

Buron lart nga guvat
Uji i gurgulluar
Natyra shqiptare
Boten e ka zgjuar

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019