Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gacmimi

O moj vajze me syt e zi
Ku po shkon moj bukuri
Pritem se do vi dhe une
Kemi nje rruge e nje pune

Mos ik vetem fillikat
Te merzit rruga e gjate
Kur e ke nje shoke perkrah
Qesh e luan e ben shaka

Ik o djal me ler rehat
Jam per pune s'jam per fat
Bjeri shkurt nga rruge e vjeter
Se mos gjene ndonje vajze tjeter

Jo moj zemer, s'jam renegat
Jam i mire te shkoj pershtat
Vajza kurr nuk kam gacmuar
Vetem sa i shkoj ne duar

Ik o djal se s'ta kam ngene
Me lajka dot s'me genjene
Une kam synime te tjera
Nuk me shkuan dyzet pranvera

- poezi nga Qani Seferaj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet