Qani Seferaj Poezi
Qani Seferaj

Tema: Poezi Fabula


Fabul (Nr 2)

Ujku, tigri dhe ariu
Te tre dolen per fushate
Pas tyre doli dhe dhelpra
Cakalli, derri psikopat

Dolen dhe kafshet e tjera
Qe te gjithe donin mandat
Me ne fund doli gomari
Lidershipi me jetegjate

Motorret i mbanin ndezur
Lart e posht fshat me fshat
Llomotit e bej premtime
Me gersher prisnin parat

Kafshet te gjitha votuan
Luani zgjedhjet i konfirmoi
Votimet u ben te qeta
Ujku zgjedhjet i fitoi

- Poezi nga Qani Seferaj


- U dërgua nga Qani Seferaj -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0