Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkaku

Një ditë sa e pikelluar
un qe isha...
Ndoshta dhe ishte
shkaku yt.

Sa shum do vuaja
aspak se pata dit,
Se endrrat do me beheshin makth
kur se kisha prit.

Se nje dit buzqeshja
do kthehet ne lot
fare se kam menduar
as nuk e kam ndegjuar.

Nese ti kthehesh
falje per te kerkuar
do jet shum von
se besimin ne ty e pata shuar

- poezi nga Qendresa Hoti


- U dërgua nga Qëndresa Hoti -
Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim