A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zemer E Pergjysmuar

Larg...shum larg meje je ti,nuk te shoh dot smund te perqafoj fort si dikur,dot smund te prek syt e tu me,smund ti puth buzet qe i deshta shum,smund te them te dua njekohesisht te shikoj ne sy.Me mbeti kjo zemer e pergjysmuar njera pjes esht tek ti njera mbeti tek un.
Pse zemer na ndau keshtu fati,pse dot smund te bashkojmm ket zemer te pergjysmuar qe kishte mbetur pa ty.
E di se nje dit do shihemi,e di se nje dit do te perqafoj,e di se do shikoj sa qe nuk mund te ngopem duke te shikuar,e di e ndjej se nje dit do bashkohet kjo zemer e pergjysmuar.

- poezi nga Qendresa Hoti


- Poezia u dërgua nga Qëndresa Hoti -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019