Më mbaj mend (për 1 muaj)

Qendrim Krasniqi - Premtimi I Harruar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Prapë rri i zgjuar, dëgjoj një këngë

që më bën t'i them gjumit 'Ik mos më merr'
Unë rri i zgjuar, ajo larg meje flen...

Edhe një natë më kalon sikur njëmijë vjet,
kujtimet më thonë 'Mirëmëngjes',
dua ta takoj në ëndërr por ajo s'vjen...

Akoma i zgjuar, një melodi e njëjtë

më prek gjithmonë aty ku më dhemb
Unë rri i zgjuar, athu' ajo a flen?...

Në errësirë dëgjoj një emër, unë nuk besoj
'
Është emri yt', një zë më thotë
E ngushëlloj ngadalë vetëveten: ajo nuk më harron

Më mundon premtimi që u harrua diku në errësirë
Më pikëllon kujtimi i asaj nate pa hënë e me shi
Kur dëgjoj refrenin, këtë melodi që krijova për ty

Pëshpëris ngadalë me lotë në sy: larg je ti...


Qendrim Krasniqi - Premtimi I Harruar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Premtimi I Harruar".
3. Video është e këngës "Premtimi I Harruar", por nuk këndohet nga Qendrim Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Qendrim Krasniqi:


Komente 0