Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ramadan Krasniqi (Dani) - Duro Zemer  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Këngë e albumit:

"Bukuria E Ulqinit"

Komente

Asnjë Koment

21/05/2012

2012-05-21T18:41:52+00:00Në këtë dhomë plotë vetmi
për plotë mall e mërzi
duro zemër, duro ti
në gurbet ska lumturi

unë i mjeri jetoj kot
rrugt e huaja i laj me lotë
pa njoh kënd, pa dit njeri
m’shkoj rinia në vetmi

dhe në vdeksha, dhe në vdeksha
dert nuk kam
dhe një herë në vendin tim unë të jam
mërgim, mërgim
ti që dogje shpirtin tim

Në këtë dhomë plotë vetmi
për plotë mall e mërzi
duro zemër, duro ti
në gurbet ska lumturi

unë i mjeri jetoj kot
rrugt e huaja i laj me lotë
pa njoh kënd, pa dit njeri
m’shkoj rinia në vetmi

dhe në vdeksha, dhe në vdeksha
dert nuk kam
dhe një herë në vendin tim unë të jam
mërgim, mërgim
ti që dogje shpirtin tim


Ky tekst u dërgua nga by.abil
Më Shumë Këngë Nga Ramadan Krasniqi (Dani):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet