Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Ramadan Krasniqi (Dani) - Ne Moshen E Dashurise  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Këngë e albumit:

"100 Kenget Popullore Te Shekullit Vol.2"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2010

2010-11-30T23:00:00+00:00Ne moshen e dashurise
kur isha 20 vjet
me dhimbje mora rrugen
vajze moj per ne kurbet
me dhimbje mora rrugen
vajze moj per ne kurbet

te lashe ty moj Tana
te lashe moj ne vetmi
Tanen dhe korcen time
vall do ti shoh nje dite
Tanen dhe korcen time
vall do ti shoh nje dite

mendoja mendoja
mes dhimbjesh kujtoja
shkelqimin e syckave te saj
se shkoi dashuria
se shkoi bukuria
po vyshket venitet ajo vajze
(perseritet)

I vetem ne kete bote
larg o ne Selanik
Tanen dhe korcen time
vall do ti shoh nje dite

Nena nga larg me shkruan
se Tana eshte martuar
tani s'mbetet gje tjeter
zemrez ti ve nje gur
tani s'mbetet gje tjeter
zemrez ti ve nje gur

mendoja mendoja
me dhimbje kujtoja
shkelqimin e syckave te saj
se shkoi dashuria
se shkoi lumturia
po vyshket venitet ajo vajze
(perseritet)


Ky tekst u dërgua nga xeniAkordet:

Am-----------------
ne moshen e dashurise
Dm-----------Am
kur mbush njezet vjec
Dm---------------Am-----
mesh dhimbjesh mora rrugen
-E7--------------Am
vash o per ne kurbet
--Dm-------------
se mendoja mendoja
Am-----------------
mes dhimjesh kujtoja
--E7------------------Am
shkelqimin e syckave te saj
Dm---------------
se shkoj dashuria
A------------------
se shkij lumturia
E7---------------------Am
se svyshket venitet ajo vall


Më Shumë Këngë Nga Ramadan Krasniqi (Dani):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet