Më mbaj mend (për 1 muaj)

ANI (RapBoy)
  • Emri i Vërtetë:
  • Ani Hasanas
  • Mosha:
  • 23 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 27 Shtator 1997
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♎ Peshorja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
Këndon kryesisht: hip-hop

ANI (RapBoy) është këngëtar. Fillimiet e muzikes Ani Hasanas i ka pasur qe ne mosh te vogel duke mar pjes ne shum evenimente te ndryshe te muzikes se leht. Ka fituar shum cmime si pershembull :Celsi I Art, Hip-Hop Fest 1, Disku I Art, Performanca Me E Mir, dhe se fundmi ka fituar konkursin qe organizohej nga MCN Radio "Freestyle Show". U Njoh me muzkien Hip-Hop kur degjoj nje keng te Eminem Dhe qe nga ajo dit nisi gjithcka. Kenga e tij e par u incizua kur ai ishte 11 vjec kenga titullohej "Djal Xhentil" dhe gjendet ende ne Youtube. Ai postoi plot keng ne internet, por ai mendoi qe erdhi koha qe me kte pun te punontedhe me fort kshu qe ai i fshiu te gjitha kenget qe kishte te publikuara dhe ne daten 16 prill te vitit 2016 ai publikoi klipin e tij te par "Qyteti Im". Kjo keng tregonet fillimin e tij dhe hapjen e mixtape te tij te dyt "Young&Reckless". Kenga u prit shum mir nga publiku dhe qrriti nje shikueshmeri te mir. Para bylljes se vitit 2016 ai beri publike nje EP me 5 keng. Dark Sky EP arriti ti krijonte nje publik te gjer dhe me me shum mbeshtetes. Per momentin ai esht gjat publikimit te Mixtape "Young&Reckless"

Më datë 27 Shtator 2017, RapBoy publikon videoklipin "Revolta 2". Muzika e këngës u punua nga Gazu, teksti u shkrua nga vetë RapBoy.

Më datë 15 Nëntor 2017, Rapboy publikon videoklipin "Qellimi Im".

Më datë 5 Qershor 2018, Rapboy publikon videoklipin "Sneakin (Remake)", në bashkëpunim me D Slim.

Më datë 25 Mars 2019, ANI publikon videoklipin "Ani Nuk Te Do".

Më datë 25 Gusht 2019, ANI publikon videoklipin "Bane".

Më datë 27 Shtator 2019, Ani & D Slim publikojnë videoklipin "Insomni".

Më datë 25 Nëntor 2019, ANI publikon videoklipin "Lonely". Produksioni audio u realizua nga ANI (RapBoy).

Më datë 3 Janar 2020, D Slim & Ani publikojnë videoklipin "Sahara". Teksti i këngës u shkrua nga D Slim & ANI (RapBoy). Produksioni audio u realizua nga D Slim.

Në Shkurt 2020, ANI merr pjesë në Jehó 2020 me këngën "Unë Edhe Ti".

Më datë 30 Mars 2020, ANI publikon videoklipin "Stack Em Up", në bashkëpunim me Retnon.

Më datë 16 Qershor 2020, ANI publikon videoklipin "Pse Po Fol".

Më datë 10 Korrik 2020, ANI publikon videoklipin "Infinit".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

SoundCloud

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Profili

Twitter

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Profili

Snapchat

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist