Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Rapboy - Fama
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fama".
3. Video është e këngës "Fama", por nuk këndohet nga Rapboy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Rapboy - Fama Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

06/12/2017

2017-12-06T18:00:02+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Fama" kënduar nga Rapboy.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mc Stobs - Fama

Shum e frikshme pamja Kur zhdukesh nga skamja
Goditesh nga fama Shef rrugen e lir perplasesh
me xhama Shum rreklama Njerez qe tvijn perball
thjesht per biznes Ktu ka interes Asnje ndjenj
sot nuk hyn ne mes nese nuk ka sukses Tani po
kupton qe sje imortal Nuk ka nintendo eshte
gjithcka real Shiko pak verdall A po te duket
si perrall? Kujton se je mbret por je vec 1 ushtar
Qe po te udheheq te perdor si zar Nje tjeter lojtar
per pazar Eshte ceshtje biznesi star Je vec 1
perfitim monetar I burgosur ne endrrat e tua Qe
sot po kthehen ne makthe Pyet veten pse pasioni
shuhet Ne muret e ksaj kontrate I destinuar te
kenaqesh shijet Je pjes e ksaj estrade Si mbyllja
e kredis ne bank Pret fundin e asaj date Kur do vij?
Eshte tjeter njeri Brenda atij qe po duket n'tv
Nuk eshte e njejta sken Situata e shtrenjt ktu
nuk ka vend Seshte asgje tjeter vec murit jeshil
Ktu ka lirik mbi kte beat drill Dicka me vler Arrite
tme njohesh dhe pa menaxher Arrite tme shohesh edhe ne
terr YOO FERR CHORUS Mjet para mjet mbrapa Kshu e do
estrada Gucci edhe Prada Todos o nada Narkotrafik Tgjith
u ben pablo Mbi ket lirik I can say FUCK YOU
VERSE 2 (G-UP)
Mthuj ca muzike nigjo Ene te them se ca lloj kurve je
Nese muzika ime stpelqe? Je nga kto kurvat qe vec genje
Label pa fund vetem zgjidh Ene te them kujt atletet ja lidh
Pysni ke tju doje kari per mu Yeah u f**king with the true
Mu nuk ma ndrroni dot theksin Vetem ma shtoni oreksin
Ta kisha dit qe do ishit artistikisht kshu do perdorja durexin
Ha E kom per tgjith ata qe i shkerdheva plaken me ket tekstin
Im Flexin I haj mc si kornflexin Im texting 2 superverku i kom si
ngushellim per ex-in Ka fillu esht bo teper e merzitshme
Kam me shum emocjone duke prit teletekstin
Ahhahahahhh Apshuuuu Fjale e vertete Burra me lek edhe pa dinjitet
Mekem sa her qe shpalosin idete Producenta qe bojn gare Kush ka me shum
superstar Normal qe ju si dalloni talentet ter jeten vetem me plehra jeni
marr Ngjova qe folet per vendin e pare Ishalla zoti po ju a bo mbar
Kpucet e mia sapo morren zjarr Ngjova qe folet per gare Ngjova qe folet per gare?
Ej stobs Emri albumit esht unity Un po bej anti reklam
Ktu nuk do gjeni artista servila Qe vdesin per emer per dhe fame
Ngelen duke vjedh nga bota hmm Faleminderit shazam
Baba me 40 hajduta ne xhepat e tuja Hapu susam
Op op gaxhet Sapo e nxorra nga koka 1 tjeter tymosje per lagjet
E di qe me zorr po mi presin vargjet Un ende kom seder ne skuqem
nga faqet Nderkohe qe tgjithe kto gangsterrat e muzikes
Ngelen duke u thy me shpulla gojes Po nejse per delet ju ende
qendroni si njishat e lojes Fuck Hip Hop

Mihrije Braha & Plator Abazi - Fama

Platori
oh sa bukur kur dhezesh edhe kur te dhez nje kang e re
oh sa bukur me bo pare e me bo do kerre e renome
edhe kur te dojn fort e duartrokasin fort
edhe kur te duket edhe kur te duket vetja ZOT

Mihrije 2x
oh sa e mire o sa sa e mire oh sa e mire o sa sa e fshtir e une vet ec pak ma qet loja me fam nuk osht sen i leht
oh sa e mire o sa sa e mire oh sa e mire o sa sa e fshtir s'osht eq me nejt por eshte edhe me dit me rujt

po thot nana e rrezikshme fama

Platori
oh sa bukur kur nuk ka ma kur nuk ka ma sene t'bajatshme t'vjetra
oh sa bukur me ba femna me do silikona e palestra e me do klikime e kishe ki parime hem hatera hem fansa gjen...po e vlen

Mihrije 3x
oh sa e mire o sa sa e mire oh sa e mire o sa sa e fshtir e une vet ec pak ma qet loja me fam nuk osht sen i leht
oh sa e mire o sa sa e mire oh sa e mire o sa sa e fshtir s'osht eq me nejt por eshte edhe me dit me rujt

po thot nana e rrezikshme fama

Erblina Bejta - Fama

Te gjith femijet te ardhmen enderojn te behen
te famshem deshirojn un te ardhmen time keshtu e mendoj do jem nje
yll kudo qe shkoj /do jem nje yll kudo qe shkoj

Edhe ne gjum un kur bi e shoh veten VIP nuk
e di se qfar po ndodh gjithe keta njerz me rethojn me
fotografojn

ref: fama esht tash hija ime esht pasqyr e kenges sime
andej kendej neper festa fare nuk me duhen ftesat
fama esht tash hija ime esht pasqyr e kenges sime
andej kendej neper festa fare nuk me duhen ftesat

Ku te fshihem ku te gjej vend paparazzi't dojn mem qmend
kur kaloj ne tepih te kuq te gjith ma bejn mpuq mpuq
fansat do vijn te dera ime qe te marin ca nenshkrime te gjith
bejn foto me radh sepse jam nje Little Star

ref: fama esht tash hija ime esht pasqyr e kenges sime
andej kendej neper festa fare nuk me duhen ftesat
fama esht tash hija ime esht pasqyr e kenges sime
andej kendej neper festa fare nuk me duhen ftesat

ref: fama esht tash hija ime esht pasqyr e kenges sime
andej kendej neper festa fare nuk me duhen ftesat
fama esht tash hija ime esht pasqyr e kenges sime
andej kendej neper festa fare nuk me duhen ftesat

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga ANI (RapBoy):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë