Më mbaj mend (për 1 muaj)

ANI - Unë Edhe Ti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Gjith kto emocione dhe ndjesi
Sa her pran ti mu po me rri,
Ne kto net te ftohta ti me mbush me ngrohtsi,
Eijjj ejjj
Gjith kto emocione dhe ndjesi
Sa her pran ti mu po me rri,
Ne kto net te ftohta du tjemi un e ti, une edhe ti
Hmmmm un edhe tiii ejjj ejjjjjj une edhe ti
Hmmm un edhe tii, un edhe tiii..

Netet e vona jemi rreth qytetit,
qellime dhe endrra qe duhet ti ndjekim,
ne oret e vona te dua pran vetes,
cdo her jemi bashk e prekim ne qellin.
gjith keto vite vetem kam kalu,
Sa dit edhe net per ty kam menu,
nkto caste nkto caste ty afer te du,
Vec llafe vec llafe po flasin per mu.
uuuu menyra se si ti leviz me ka corjentuuu
Ftyren tate ne zemer e kom bo tattoo
jam duke pi, perpiqem te zhytem ne melankoli,
distanca po me jep mu kete dhimbje ne shpirt,
ama zeri jot esht drita ne kte errsir.

Gjith kto emocione dhe ndjesi
Sa her pran ti mu po me rri,
Ne kto net te ftohta ti me mbush me ngrohtsi,
Eijjj ejjj
Gjith kto emocione dhe ndjesi
Sa her pran ti mu po me rri,
Ne kto net te ftohta du tjemi un e ti, une edhe ti
Hmmmm un edhe tiii ejjj ejjjjjj une edhe ti
Hmmm un edhe tii, un edhe tiii..

kilometra larg, nuk lejn me ta pa ftyren,
te te ndjej aromen, te te prek lekuren.
te bejm shetitje, te ti mbaj une duart
Te te perqafoj,
a do jesh n krahun tim, kur ditet te bohen te errta,
A do ruash cdo grimc nese neser kthehem ne eshtra.
sado mund ti mbush un kto rreshta, me proza edhe me vjersha,
ti je e verteta, tek ty veten gjeta,
a do mjapesh suport, tjesh mbeshtetja,
A do mfalesh qetsi, te jesh vjeshta.
Duke te ndjekur nga pas nuk reshta

Gjith kto emocione dhe ndjesi
Sa her pran ti mu po me rri,
Ne kto net te ftohta ti me mbush me ngrohtsi,
Eijjj ejjj
Gjith kto emocione dhe ndjesi
Sa her pran ti mu po me rri,
Ne kto net te ftohta du tjemi un e ti, une edhe ti
Hmmmm un edhe tiii ejjj ejjjjjj une edhe ti
Hmmm un edhe tii, un edhe tiii..


Ky tekst u dërgua nga Endri_prifti4


Renditja: Top 200
Publikimi: 01/02/2020
Festivali: Jehó 2020Më Shumë Këngë Nga ANI (RapBoy):


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet

ANI - Unë Edhe Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Unë Edhe Ti".
3. Video është e këngës "Unë Edhe Ti", por nuk këndohet nga ANI.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.