Më mbaj mend (për 1 muaj)

Readi
  • Emri i Vërtetë:
  • Granit Zeqiri
  • Vendlindja:
  • Podujevë 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 4 Maj 1993
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  73
Këndon kryesisht: hip-hop

Readi është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Emri i vertete eshte Granit Zeqiri dhe eshte marr mr muzike qysh ne vitin 2005. Ka shume këngë dhe ka kompozuar edhe per kengetare te tjere. Ne vitin 2006 formoi grupin HGA historical Gold Army me ne krye Readin.

Më datë 20 Prill 2015, Readi. publikon videoklipin "A Mak Naj Sen".

Më datë 26 Shtator 2015, Readi. publikon videoklipin "Trankila".

Më datë 5 Janar 2016, Readi. publikon videoklipin "Uk I Bardh".

Më datë 28 Prill 2016, Readi. publikon videoklipin "El Padrino 1".

Më datë 30 Shtator 2016, Readi. publikon videoklipin "El Padrino 2".

Më datë 12 Nëntor 2016, Readi. publikon videoklipin "Valeta".

Më datë 21 Shkurt 2017, Readi publikon videoklipin "Kampshtepiz". Teksti u shkrua nga vetë Readi.

Në vitin 2017, Readi publikon albumin "Nit Locomotiva".

Më datë 16 Janar 2018, Rimi publikon videoklipin "Diva", në bashkëpunim me Readi.

Më datë 3 Korrik 2018, Readi publikon videoklipin "Monami". Teksti u shkrua nga vetë Readi. Videoklipi u prodhua nga XL Films.

Më datë 15 Gusht 2018, Readi publikon videoklipin "Vetem 5 Minuta", në bashkëpunim me Specialisti.

Më datë 16 Janar 2019, Readi publikon videoklipin "Duki".

Më datë 26 Korrik 2019, Readi publikon videoklipin "Pse". Produksioni audio u realizua nga Zzap And Chriss.

Më datë 30 Tetor 2020, Readi publikon videoklipin "S'jena Na".

Më datë 11 Dhjetor 2020, Readi & Bubulina publikojnë videoklipin "Doli". Teksti i këngës u shkrua nga Readi, ndërsa orkestrimi u punua nga Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 24 Prill 2021, Readi publikon videoklipin "Nashta (Remake Nada)". Teksti i këngës u shkrua nga Readi. Produksioni audio u realizua nga Readi.

Më datë 24 Shtator 2021, Readi publikon videoklipin "Ike". Teksti i këngës u shkrua nga Readi. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Readi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Llapi  

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjeraLajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Readi »

Komente 0