Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Atdheun

Ikja Nga Atdheu

Ora dymbedhjete,
Dola ne Prishtine,
Stacioni i autobuseve,
Perplot gra pleq e te ri.

Thash me vete,
Lufta paska filluar,
Por kjo sishte pergjigjia,
E pytjes sime te parashtuar.

Po dilnin te gjithe,
Nga ku atdhe,
Sepse kushtet e renda,
I detyronin te mos rrinin me.

Ngrije nga te ftohtit,
Te gjithe femijet qanin,
Thash mos qenka ky fundi,
Por prap pashe qe po jetonim.

04.02.2016-Nga dhimbja qe kisha per ate kohe ku te gjithe filluan ta leshonin atdheun dhe me kerkesen e arsimtares e shkrova kete poezi.

- poezi nga Rinor Murati


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  10

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet