Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ripple - Per Ty  (Feat. Daatooz)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

22/12/2008

2008-12-22T00:08:42+00:00Zemra m'dhem kur e di qe sjom me ty
nuk pom beson po deshmi e kom lotin ne sy
qdo gabim e kisha shly,veq ti mu mem fal
du me ni me gjith zemer prej teje fjalen ''TE DUA O DJAL''
Mall kom per ata syt e tu te bukur
qe sillen neper menje teme sikur nje flutur
Ishe e vetmja femer qe ne ty u dashurova
per ndjenjen qe e pata kurr n'jet su pendova
Per mu ishe veq ti nuk egzistonte asnje tjeter
gjithqka kisha dhan veq ta kthej dashnin e vjeter
ngat zemre te mbaj kurr skom me te largu
smundem pa ty ti je gjithqka per mu
i kujtoj me mallengjim ditet t'lumtura tona
prej dashnis thojshim '''kejte bota oshte e jona''
besom qdo fjal prej zemre o tu dal
ty t'dashuruari n'jet kurr skom mu nal

Ref..

Nuk edi Pse kio Bot Na Ndan
Nuk Pe Di Tash Se Ku Je e Ku jam
Nuk e di Pse Ti Me ike
Qe tkam dashur sdi a e dite

Jom i gatshem per ty gjithqka me lan
dej sa t'vdes dua bashk na 2 me kan
Ti je drita e syve t'mi qe naten ndriqon
sa her te shoh momentet me te bukura t'jetes mi kujton
Dashuria ish gjithqka ket sen e msova
shpresat qe mi dhe ti ,po prap n'to u mashtrova
Te mendon menja ime se her qe Flen
ne zemren time veq per ty ka gjthmon ven
vetem per ni fjal nuk shuhet Dashuria
T"DUA jom i sigurt kur i thom fjalt e mia
Si ti asnjo num muna me gjet
femer nuk egziston tjeter per mmu n'ket jet
Ndjej knaqsi kur te kom Pran
nese so dashuri e ver8 mos me le te te dua prap
Emri yt me rrin nekry zakonisht
ni sen maje n'men UNE E TI PERJETSISHT

Ref..

Nuk edi Pse kio Bot Na Ndan
Nuk Pe Di Tash Se Ku Je e Ku jam
Nuk e di Pse Ti Me ike
Qe tkam dashur sdi a e dite

Je Ajo Qe Kur te Shoh Ndjenjat mi Ngjall..
TI shijoj Vetem edhe njehet buzt e tua unë kam mall
Femer Si ti T'bukur e me karakter nuk ka
Qe nga momenti i par N'dashni kam ra ..
Je Femer e vertet per mu..
Edhe 1 liber me shkru Ty apet nuk Muj Me t'pershkru
N'jet Kurr nuk t'kisha lendu,
Me ty edhe n'boten tjeter kisha jetu ..
I Shikoj Syt e tu Dhe N'ta Mos besim Shoh..
Ska Femra tjera per mu .. Un veq ty t'njoh
Tkam Per marak , Tkam PEr qeffi une
Ajde Vendos Ma SHpejt qysh Pja Bajm Ksaj pune .. !

Ref..

Nuk edi Pse kio Bot Na Ndan
Nuk Pe Di Tash Se Ku Je e Ku jam
Nuk e di Pse Ti Me ike
Qe tkam dashur sdi a e dite


Ky tekst u dërgua nga Mici
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet