Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rita Ora

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  1005
 • Emri i Vërtetë:
 • Rita Sahatçiu
 • Vendlindja:
 • Prishtine 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Angli 
 • Mosha:
 • 29 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Rita Ora është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe R&B. Rita Ora Lindi ne Prishtine, Prinderit e saj u zhvendosen ne Londer kur ajo ishte e porsalindur dhe motra e saj Elena vetem dy vjeç. Ajo ka dhe nje vella me emrin Doni i cili eshte shtatembedhjete vjeç. Ai tani meson ne Holande. Ajo mesoi dhe u diplomua ne St Charles Catholic Sixth Nga Kolegji. Ajo filloi te kendoje ne moshen 14 vjeçare. Paraqitja me e mire e saj si aktore eshte ne UK TV shfaqja The Brief dhe filmi Spivs. Ne 2009, Rita ka kapur v...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Twitter

Faqja

Zyrtare

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Kanali

Youtube

Komente

250 🔥Phoenix (2018)

O.R.A. (2012)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (16)

9
8
7
1
18
5
8
3
12
8
1
19
1
1
2
12

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Ava Max

Anjeza Shahini

Nora Istrefi

Era Istrefi

Linda Halimi

Adelina Berisha

Argjentina Ramosaj

Vesa Luma

Dhurata Ahmetaj

Rona Nishliu

Tags: Rita Ora, Rita Ora Sahatçiu,, Rita Ora Sahatciu


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet