Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Si Kujtim,si Dashuri

Kur më lusje -Eja
e t'thoja se ,do vij
Theja doke e zakone
shkelja mbi qdo vështërsi

T'bëja jeten ta jetosh
disa çaste në lumturi
E per simbol të besnikrise
t'ruaja hallet në fshehtësi

Sa stinë vitesh bashk i pritem
her me diell e her me shi
Si dhe fushen kur per malin
vishej nuse në bardhësi

Por,një ditë n'mes ditësh
gjersa unë s'isha me ty
Thonë : nji valë zakoni t'mori
e te fundosi ne thellësi

Prandaj ,nëpër këto vargje
ngjyros mallin n'poezi
Që me te pikturoj
Kujtim ,dhembje e Dashuri

Rrushe Hasimi

- poezi nga Rrushe Hasimi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet