A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Muzikë Jazz Shqip

:: Më Të Klikuarit e Javës

Elina Duni është vajza e shkrimtares Besa Myftiu dhe e regjizorit Spiro Duni. Elina ngjitet për herë të parë në skenë në moshën pesë vjeçare, dhe fill...
Mjaftoi nje kenge per ta bere Dren Abazin jo vetem te fameshem, por edhe nje seks simbol Shqiptare. 1.92 metrat gjatesi, pamja terheqese, veshja gjith...
Performimi live eshte diçka qe Genci Salihu nuk e ndal. Vazhdon te jete prezent ne festivale muzikore e koncerte, dhe shpesh performon akustikisht me ...
Rona Nishliu jetoi ne Mitrovice deri ne moshen 13 vjeqare e pastaj u shperngul per ne Prishtine. Kariera e saj muzikore filloi ne vitin 2004 ku mori p...
Ajo është e diplomuar në “Institut de Bosquet Lausanne” në shkollën moderne të gjuhëve të huaja me Diplomë del`Aliace Francaise dhe në 2015 është dipl...
Zëri i Orges Toçes është si një shovelful e zhavorit të margjinuar në uiski; fjalët e tij kujdesen midis deklarimeve sociopolitike të fshehta, utopian...
Një njeri me plot energji, dinamik, me një zë tepër të veçantë që përçon emocione tek adhuruesit, është ky Naim Bunjaku i njohur në estradën muzikore ...
Në vitin 2017, Lidia Lufi ishte finaliste në The Voice of Albania 6, ku spikati për vokalin e saj. Po në atë vit, ajo mori pjesë në festivalin e muzik...
Është një këngëtare, producente, kompozitore nga Shqipëria. Eda Zari jeton prej dy dekadash në Gjermani. Qysh 4 vjeç filloi të këndojë në gjirin e fam...
Elona Islamaj e ndan profesionin dhe pasionin e saj për muzikën midis këngës dhe violinës, për të cilën është diplomuar në Universitetin e Arteve në T...
Në Gusht 2016, Majlinda Cikaçi & Sahit Vata marrin pjesë në Zambaku I Prizrenit 2016 me këngën "Sa Të Dua O Prizren". Në Qershor 2015, Egzon Pireci...
Die gebürtige Albanerin stand mit 7 Jahren erstmalig auf der Bühne. Während ihrer musikalischen Ausbildung in Albanien, hat sie an verschiedenen na...
Në gusht të vitit 2011, Rina aplikoi për audicionet e The Voice of Albania në të cilën, i mahniti jurinë. Më pas ajo fitoi edhe fazën e betejave dhe h...
Më datë 15 Mars 2017, Vezves publikojnë videoklipin "Hapi Syte E Zeza"....

:: TOP 100

» Renditja e Plotë »


:: VideoKlipe Shqip

» Renditja e Plotë »

:: Të Rejat E Fundit


:: Fotogaleria
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019