A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
MUZIKA RITMIKE

:: Më Të Klikuarit e Javës

Ai ka studiuar per piano qe ne moshe te vogel dhe iu ngjit skenes shqiptare per here te pare ne vitin 2006 me kengen "ME EKS" pjesemarrese ne Kengen M...
Rita Ora Lindi ne Prishtine, Prinderit e saj u zhvendosen ne Londer kur ajo ishte e porsalindur dhe motra e saj Elena vetem dy vjeç. Ajo ka dhe nje ve...
Me shprehjen e tij “absollut”, Vali ka thënë se mund t’ia kalojë edhe disa herë kampionit në Formula 1, Michael Schumaher dhe motoristit Valentino Ros...
Donald Najtellari, ndryshe i njohur si Young Zerka, eshte nje artist shqiptar i lindur ne Korce. I rritur ne nje familje me kushte te mira jetesore,Y...
Claydee, ose ndryshe Klejdi Lupa, lindi në Tiranë në vitin 1985 dhe që në moshën katër vjeçare zhvendoset me familjen në Athinë. Me mbarimin e shkollë...
Ernest Duka ose siç njihet me emrin e artit Stine,eshte nje nder kengetaret apo edhe nje nder kantuatoret me te spikatur dhe me te arritur ne trevat s...
Seveni është djali i dy këngëtarëve shumë të njohur në skenën e muzikës në Kosovë, Sunaj Saraqi dhe Vera Orucaj. Seveni është shumë i talentuar në muz...
Asnjë këngëtare në Shqipëri nuk kërcen si ajo. Sepse quhet “freestyle”, stili i zezakeve të sprovuara në skenë dhe të gatshme për të sfiduar djemtë re...
For the last decade, DJ Vicky has been honing his craft, and on August 2nd, he put it in to action at Albania's first ever Thre3style final. He's exci...
Gerten e kemi njohur nga zeri qe ne fillim te vitit 1998, vit i cili perkon edhe me fillimet e Top Albania Radios. Me ekzaktesisht Gerta eshte zeri i ...
DJ DALOOL’s interest in House Music DJ-ing started after he listened the legendary Frankie Knuckles since then everything was different. 1996 Started ...
SHQIP: Ylli Shahaj, i njohur për njerëzit si DJ Iljano dhe si një nga anëtarët më të nderuar të skenës shqiptare është një Producer Music, Dj dhe Sou...
Skenës muzikore shqiptar i është shtuar edhe një këngëtare e re, e cila duket se ka pritur momentin e saj për të hyrë në skenën e muzikës shqiptare fu...
Teksa vazhdonte Liceun Artistik Jordan Misja, Dorina Tiko u njoftua për nje audicion ne nje nga studiot muzikore me qëllim të formimit të nje grupi f...
Born in a small city of a small country, it’s been a long and hard path to follow for Andy Gramm. But his passion for the music and the talent has pre...
Ai u bë i famshëm për miksimet e tij dhe muzikën e përzgjedhur që në fillimet e tij, ndërsa vjen dhe me risinë më të fundit. Ai njihet nga të gjithë s...
DJ BENITY is from Prishtina-Kosova. He's been playing ORIENT/CLUB/DACE/HOUSE music since 2003. DJ BENITY performed all over Europe, Albania, Macedonia...
Dritjon Selmani,is a Composer, Dj & Singer. His passion for music has started since he was in a young age, when he took part in a cultural center of t...
Les sets survoltés de ce show man à l’énergie contagieuse enflamment les dancefloors. il a multiplié les dates dans les clubs en France, mais auss...
Pas Rita Orës, Dua Lipës e Era Istrefit tani është radha e një mashkulli që do të thyej kufinjtë me muzikën e tij në tërë Europën. Është fjala për Rin...

:: TOP 100

» Renditja e Plotë »


Young Zerka

Rita Ora

Rita Ora

Seven Saraqi

Rita Ora

Rita Ora

Rita Ora

Rita Ora

Rita Ora

Young Zerka

:: Të Rejat E Fundit


:: Fotogaleria
teksteshqip.com © 2007 - 2017