S4MM
S4MM
S4MM
  • Emri i vërtetë:
  • Samir Selimi
  • Vendlindja:
  • Tetovë
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 2 Mars 1994
  • Horoskopi:
  • ♓ Peshqit
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
S4MM është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Samir Selimi ne publik eshte i njohur me Emrin S4MM. Ai eshte lindur ne Tetove, ka vepruar atje me shoket e tij te njohur si Illmill, Bennvs, JETON e te tjere.

Me 16 qershor 2016, S4MM debuton ne muzike me kengen e tij te pare "I.K.T.H". Teksti eshte shkruar nga S4MM dhe u publikua me videoklip. Kenga e dyte ishte "Cocaina (remix)".

Më datë 14 Tetor 2016, S4MM publikon videoklipin "Kingshit".

Më datë 2 Dhjetor 2016, S4MM publikon videoklipin "One By One".

Më datë 16 Shkurt 2017, S4MM publikon videoklipin "Trapgod".

Më datë 24 Prill 2017, S4MM publikon videoklipin "Uzi".

Më datë 14 Qershor 2017, S4MM publikon videoklipin "Ice", në bashkëpunim me Illmill.

Më datë 13 Shtator 2017, KeepMan publikon videoklipin "Eagle", në bashkëpunim me S4MM.

Më datë 20 Shtator 2017, S4MM publikon videoklipin "Medelina".

Më datë 5 Dhjetor 2017, S4MM publikon videoklipin "Selfmade".

Më datë 1 Shkurt 2018, Kidda & S4MM publikojnë videoklipin "Komedi".

Më datë 6 Shkurt 2018, S4MM & Buta publikojnë videoklipin "Cash In/Out".

Më datë 4 Mars 2018, S4MM publikon videoklipin "Mad Ting".

Fajt & S4MM kanë njoftuar se do publikojnë së shpejti videoklipin "Luft".

Më datë 5 Maj 2018, Dj PM, Dj Dagz & S4MM publikojnë videoklipin "A E Din". Teksti u shkrua nga S4MM. Videoklipi u prodhua nga XL Films.

Më datë 7 Qershor 2018, S4MM publikon videoklipin "La Familia", në bashkëpunim me Noizy.

Më datë 15 Shtator 2018, S4MM publikon videoklipin "Dashuri".

Më datë 13 Tetor 2018, Noizy publikon videoklipin "Po Thu", në bashkëpunim me S4MM.

Më datë 24 Nëntor 2018, S4MM publikon videoklipin "1 Gur, 2 Plluma".

Më datë 28 Janar 2019, S4MM publikon videoklipin "Janari".

Më datë 19 Shkurt 2019, Ona publikon videoklipin "Per Veti", në bashkëpunim me S4MM. Teksti i këngës u shkrua nga Nurteel & S4MM. Produksioni audio u realizua nga Shkumbin Nebihu & Nurteel.

Më datë 19 Maj 2019, S4MM publikon videoklipin "Mamacita". Nën realizim e PrimoDrum, miks dhe master të S4MM dhe Don Gima, kënga doli të jetë e realizuar mjaft mirë, teksa mori edhe reagime pozitive nga fansat e tij.

Më datë 19 Qershor 2019, S4MM publikon videoklipin "Mir Se Vjen". Reperi S4MM ka nisur me publikimin e këngëve që janë pjesë e albumit të ri në periudhën që e ka quajtur si “Java e Legjendës” (“Week of The Legend”). Kjo këngë vjen me muzikë nga Niza dhe Don Gima, ndërsa për tekstin është kujdesur vet reperi.

Më datë 20 Qershor 2019, S4MM publikon videoklipin "S'po Du Me Dek I Ri".

Më datë 21 Qershor 2019, S4MM publikon videoklipin "Mos Um Fol", që është realizim nga NIZA x Don Gima dhe videoklip nga Grandmedia /AVFilms.

Më datë 22 Qershor 2019, S4MM publikon videoklipin "E Preferume", që është realizim nga NIZA x Don Gima e Pvradise. Ndërkaq për anën vizuale është angazhuar produksioni Grandmedia /AVFilms.

Më datë 23 Qershor 2019, S4MM publikon videoklipin "Vizion".

Më datë 24 Qershor 2019, S4MM publikon videoklipin "Gunshots", në bashkëpunim me IllMill.

Më datë 25 Qershor 2019, S4MM publikon videoklipin "The Best".

Në vitin 2019, S4MM publikon albumin "Week Of The Legend Ep".

Më datë 7 Gusht 2019, Faustbatal & S4MM publikojnë videoklipin "Enemies".

Më datë 5 Janar 2020, S4MM publikon videoklipin "Rrugt".

Më datë 30 Maj 2020, S4MM publikon videoklipin "A8".

Më datë 22 Korrik 2020, S4MM publikon videoklipin "Ma Chérie". Muzika e këngës u punua nga RZON.

Më datë 22 Gusht 2020, S4MM & Noizy publikojnë videoklipin "Puerto Rico". Teksti i këngës u shkrua nga S4MM & Noizy.

Më datë 30 Dhjetor 2020, Fajt & S4MM publikojnë videoklipin "Showtime". Teksti i këngës u shkrua nga Fajt & S4MM, ndërsa orkestrimi u punua nga S4MM & Don Gima. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 13 Janar 2021, S4MM publikon videoklipin "Tradhtare". Teksti i këngës u shkrua nga S4MM. Produksioni audio u realizua nga Don Gima.

Më datë 19 Qershor 2021, S4MM publikon videoklipin "Habibi". Teksti i këngës u shkrua nga S4MM, ndërsa orkestrimi u punua nga S4MM & Don Gima.

Më datë 26 Nëntor 2021, S4MM publikon videoklipin "CLS AMG". Muzika e këngës u punua nga Don Gima, ndërsa teksti u shkrua nga S4MM. Produksioni audio u realizua nga Don Gima.

Më datë 12 Shkurt 2022, Dj PM, Dj Dagz & S4MM publikojnë videoklipin "Tinzake". Muzika e këngës u punua nga RZON, PllumB, DJ PM & Dj Dagz, ndërsa teksti u shkrua nga S4MM. Videoklipi u prodhua nga XL Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 12 Gusht 2023, Tani & S4MM publikojnë videoklipin "Ta Shoh". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Tani (ReArt) & S4MM kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge. Produksioni audio u realizua nga Don Gima & Tani (ReArt).

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 30