Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sadik Krasniqi (Diki) - Pse Të Dua Shum Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Më përqafon, tjetrin ke marrë.
Sa shumë duron, një zemër e gjallë.
Jo nuk e di, pse shumë të du.
Krejt më kanë thanë, se nuk je për mu.
Oh se nuk je për mu.

Pse të dua shumë, sa herë të kam thanë.
Se shpirti po vun, e nuk muj me t'lanë.
Pse të dua shumë, nuk thuhet me fjalë.
Për një dashuri shpirti don me m'dalë. x2

Kam dashtë me t'rujt, zoti e din.
Shpirti m'ka vujt, çdo natë për ty.
Krejt i kam falë, për dashuri.
Ti prap më vret, më vret me tradhti.
Oh më vret me tradhti.

Pse të dua shumë, sa herë të kam thanë.
Se shpirti po vun, e nuk muj me t'lanë.
Pse të dua shumë, nuk thuhet me fjalë.
Për një dashuri shpirti don me m'dalë. x4


Ky tekst u dërgua nga Bleron

Sadik Krasniqi (Diki) - Pse Të Dua Shum
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pse Të Dua Shum".
3. Video është e këngës "Pse Të Dua Shum", por nuk këndohet nga Sadik Krasniqi (Diki).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sadik Krasniqi (Diki):


Komente 0