Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Shqiperinë Etnike

Kuq E Zinj

Zotë i madh na ka bekuar!
Jemi komb, i shenjtëruar.
Kush na sheh, na ka lakmi.
Se ne jemi KUQ E ZI.

Shqipe nëna ne na rriti.
N 'strofkë mbi kreshta na kaliti.
Po ku ka me mrekulli?
shpirt e zemër, Kuq e Zi.

Jemi bijtë e nënëmadhes.
Ne përkrahje te kombëtares.
Brohorasim me kërshëri!
Kuq e zi, kuq e zi.

Besë e lidhur'' dorë për dore!
Nga fitorja në fitore.
Klithma jonë porsi tërmeti.
Shumë milion, i kem mbas veti!
Eja vëlla me mu dhe ti.
Bashkë te ja themi, KUQ E ZI!

- poezi nga Sahit Shala


- U dërgua nga SahitShala -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  309

Komente mbi këtë krijim


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet