A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fëmijët

Ceni I Vogël

Me te kthyer Ceni nga shkolla.
Duel me vrap me top në bash që.
Do fidanë shumë te vogla.
I goditi dy tre raste.

Rastësisht babi nga puna.
Sapo kthehej me nxitim.
E këshilloji më fjalë të urta.
Mos ashtu o biri im!

Këto fidanë bëjnë shumë kokrra.
Mollë e dardhë e fruta tjera.
Por nuk duan me u rrahë me topa.
Se kem prit për shumë pranvera.

Në fillim u ndie pakë keq.
Babit falje i kërkoji.
Ai s'është djali, kryeneç.
Dhe ashtu ma kurrë s'veproi!

- poezi nga Sahit Shala


- Poezia u dërgua nga SahitShala -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  95

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019