Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Shkollën


Ti Dhe Unë

Ne një vatër n, Dukagjin.
Ishim bashkë, për katër vite.
Qe s'do shihem "për dyzet".
Ti, as unë, atë se dite?

Na larguan rrugët. e kurbetit.
Qe për vite na dhanë "thinja"!
I qajmë hallet, njeri tjetrit.
Pyesim, sa janë rritur fëmija?

Ish kënaqësi, kur për herë te parë.
Ti, me shkrove disa fjalë.
S'munda veti besë me i zanë.
Ishte kjo, një "ditë e mbarë"!

Gazi rridhte, nga dy anët!
Kur po flisnim n 'telefon.
Gazi i "miqve është i mbarë".
Nuk di tjetër, si me i thanë!

- Poezi nga Sahit Shala


- U dërgua nga SahitShala -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  153

Komente 1