Sahit Shala Poezi
Sahit Shala

Tema: Poezi Për Mërgimin


Ka Do Vite

KA SHUMË VITE
Ka shumë vite qe s'kam qeshur
Jo,pse s’dua,por nuk me vjen
K’tu në dhe t’huaj vijnë hallet ngjeshur
Dhe pa mëshirë frymën t'a zënë!

Nuk e them se do të ndalëm
Do perpiqem gjërë n'amshim
Por k'tu valet keq përplasën
Se n’kurbet vijnë plotë nxitim.!

Dua qe gjërat te shkojnë mbarë
E me to pastaji t’krenohem
Fati qenka në copëza ndarë
E me grimca s'do t’shërohem?!

21 prill-2021

- Poezi nga Sahit Shala{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0